Bio

Prvním počinem skupiny The Lazy Bones byla píseň Zero, kterou společně zkomponovali frontman David Renza (zpěv, akustická kytara, foukací harmonika) a kytarista Juraj Foldyna v zimě roku 2011. Duo následně začalo tvořit další písně s názvy Jealousy Of Man, Father And Son, Life Is A Beautiful Place, The Well nebo Saint Tropez Ride a Story About Paul, na kterých se již podíleli nově příchozí členové - baskytarista Michal Svoboda a bubeník Jakub Steiner. Kapela začala koncertovat v létě 2012. Na setlistu se objevovaly cover verze oblíbenců skupiny - např. Rockin` In The Free World (Neil Young), Abracadabra (Steve Miller`s Band) a dále skladby kapel Blue Rodeo nebo KT Tunstall. Covery byly v průběhu následující zimy nahrazeny vlastním repertoárem, na který kapela klade důraz a který nyní tvoří 100% jejího standardního setlistu.

Na podzim roku 2012 odchází bubeník Jakub a kapela hledá náhradu. Krátce zkouší Davidova bratrance Pavla Renzu, kterého ale záhy nahrazuje Martin Meheš. Ten se skoro okamžitě stává novým členem kapely. Skupina je konečně po tvůrčí i zvukové stránce kompletní, začíná hrát zvučněji, pracuje s dynamikou a vytváří si vlastní moderní akusticko - rockovou tvář.

Na konci sezóny kapelu z osobních důvodů opouští Martin, jehož po strastiplném hledání náhrady na bubenické židli nahrazuje Petr Špička. Trpělivost se vyplatila, Petr rychle zapadá, svou precizní hrou inspiruje ostatní a na svět přichází několik nových kusů citlivě obohacených o latinsko - americké rytmy. Lazy Bones jsou opět kompletní, secvičují koncertní repertoár a soustředí se na nahrávání desetipísňového CD Lazy 'n' Blue, které vyšlo nejdříve elektronicky a následně i na CD koncem roku 2015.

Na jaře se po vzájemné dohodě s kapelou rozloučil kytarista Juraj Foldyna. Zvukový projev The Lazy Bones tak získává citelnou trhlinu, kterou však rychle zaplňují akordeonistka Tereza Kortusová a flétnista Richard Malát. Kapela se zklidňuje a pracuje na nových skladbách, které i v čistě akustickém hávu nepostrádají energii a specifickou atmosféru. Ta je zachycena na aktuálním čtyřpísňovém EP 50 Ways, které vyjde elektronicky ve druhé polovině května 2017.

The Lazy Bones vystupují v následující sestavě:

David Renza (zpěv, akustická kytara)

Michal Svoboda (baskytara, perkuse)

Richard Malát (příčná flétna)

Petr Špička (bicí)

Tereza Kortusová (akordeon)

A hosté Dita Hanusová (housle, zpěv) a Štěpán Vodenka (hammondky)